Vyberte stránku

Co se zadluženou firmou.

Řešení co se zadluženou firmou je jednoduché. Nicméně samotný proces odkoupení společnosti je složitá problematika, ve které se objevuje mnoho dotazů. Na ty nejčastější přinášíme základní odpovědi. Kompletní poradenství a zodpovězení detailních otázek rádi poskytneme formou konzultace. Kontaktujte nás na tel. +420 704 420 177 nebo nám napište.

řešení co se zadluženou firmou

Řešení co se zadluženou firmou.

Přepis firmy na nového vlastníka je rychlým, legální a NEJLEVNĚJŠÍ řešení co se zadluženou firmou.

Včasný prodej společnosti dokáže zabránit zvyšujícímu se riziku trestní a osobní majetkové odpovědnosti. Už jen z tohoto důvodu by se s tímto krokem nemělo moc otálet. Celý proces odkupu zadlužené společnosti je legální, rychlý a hlavně diskrétní.

V rámci služby odkup zadlužené společnosti zajistíme kompletní právní a notářský servis, převedeme sídlo i statutární orgány. Našim klientům garantujeme detailní předávací protokol, který obsahuje kompletní firemní dokumentaci.

Přemýšlíte-li co se zadluženou firmou, obraťte se na nás. Naše firma disponuje letitými zkušenostmi na poli odkupu společností, a proto Vám dokážeme nabídnout ty nejlepší ceny na trhu. S námi však získáte mnohem víc než výhodnou cenu. Dostanete příležitost znovu se bez starostí nadechnout a začít znovu, protože právní odpovědnost bude od podpisu smlouvy na nás!

KOLIK STOJÍ PŘEVZETÍ SPOLEČNOSTI ?

Nevíte co se zadluženou firmou ? Přepište ji na nás. V rámci služby převzetí/odkup společnosti bohužel nelze stanovit fixní sumu. Jedná se o vysoce individuální záležitost, která potřebuje hloubkovou analýzu (tu poskytujeme zdarma). Obecně můžeme říci, že částka za převzetí/odkup společnosti začíná na částce 15 000 Kč.

Nemůže mít pro mě prodej zadlužené firmy negativní následky?

Negativní následky v podobě případného ručení jednatele za závazky společnosti jsou v rámci naší služby právně ošetřeny. Převod podílu na společnosti lze dle zákona učinit kdykoliv v rámci její právní existence. Závazky společnosti se však nepojí s podílem na společnosti, ale se společností jako takovou (identifikovanou číslem – IČO). Pokud má být převod společnosti včetně závazků, pohledávek a dalších aspektů právně ošetřen, je potřeba dalších dokumentů, které podrobnosti převodu specifikují. Samotná změna údajů na obchodním rejstříku nestačí. Veškerá dokumentace je součastí našeho právního servisu.

Jak dlouho vše trvá ?

Přepsat s.r.o, prodat firmu lze během několika hodin od rozhodnutí. Jak rychle převod společnosti udělat záleží na více okolnostech. Prvním z nich je např. kolik má firma jednatelů a společníků. Pokud jste ve firmě sám sobě jednatelem i společníkem (majitelem firmy), lze odkup, prodej firmy udělat velmi rychle a to i bez notáře. Stačí pouze několik ověřených podpisů( např. pošta, obecní úřad, matrika). Přepis, prodej společnosti nejrychlejším a ve většině případů i nejlevnějším způsobem, jak ukončit své podnikání.Co se zadluženou firmou Vás již nemusí trápit.

Jak probíhá převedení společnosti ?

Převedení společnosti je právní úkon s následným notářským ověřením jehož základem je podepsání smlouvy o převodu obchodního podílu. Dále převod pokračuje rozhodnutím společníka nebo valné hromady o změně jednatele, případně názvu a sídla společnosti. Nový statutární orgán (jednatel společnosti) podepíše čestné prohlášení, podpisový vzor a návrh na zápis změn do obchodního rejstříku.

KOLIK STOJÍ LIKVIDACE SPOLEČNOSTI ?

Finální částku ovlivňuje celá řada faktorů – závazky, úroveň účetnictví, účetní uzávěrky aj. K určení sumy je proto potřebná hloubková analýza firmy (tu provádíme zdarma). Průměrná cena likvidace společnosti se pohybuje v rozsahu 15 000–50 000 Kč.

Zodpovědnost jednatele - vlastníka

Členové statutárního orgánu mají povinnost s péčí řádného hospodáře učinit vše potřebné a rozumně předpokladatelné k odvrácení hrozícího úpadku obchodní korporace.Ulehčíme Vám rozhodování co se zadluženou firmou.

Co se zadluženou firmou – nařízení likvidace

Pokud by soud rozhodl, že je společnost v úpadku, že je zadlužená firma a že člen nebo bývalý člen statutárního orgánu neučinil v rozporu s péčí řádného hospodáře veškeré potřebné úkony za účelem odvrácení úpadku, může za takové jednání vyvodit odpovědnost člena statutárního orgánu ve formě ručení za splnění povinností obchodní korporace (§ 68 ZOK).

Správce je pak oprávněn požadovat po členech statutárního orgánu prospěch, který na základě smlouvy o výkonu funkce získali za poslední dva roky (§ 62 ZOK).

Kdy přichází ručení ?

Zcela nezávisle na insolvenčním soudu v samostatném řízení se insolvenční správce nebo kterýkoliv věřitel může domáhat po soudu určení toho, že člen odpovídá za splnění závazků korporace.

V průběhu insolvence může insolvenční soud také rozhodnout, že člen statutárního orgánu obchodní korporace, která se dostala do úpadku, nesmí vykonávat obdobnou funkci v jakékoli jiné obchodní korporaci po dobu tří let od právní moci rozhodnutí a dochází tak k jeho „diskvalifikaci“ (§ 64 ZOK).

Zákonodárství

Platné zákony dávají věřitelům nástroje, jak po jednatelích a členech představenstva vymáhat pohledávky. Ze samotného insolvenčního řízení dostane věřitel obvykle zpět jenom tři až pět procent svých pohledávek. Nelze se proto divit, že věřitelé vymáhají dluhy nejen po společnostech, které většinou nemají majetek, ale i od členů statutárních orgánů.

Jak vše probíhá ?

Připravíme celou obchodní transakci v souladu s NOZ a zákonem o obchodních korporacích č. 90/2012 Sb. Všechny návrhy smluv obdržíte předem.

Nehledě na to, že zákon nevyžaduje podepsání dokumentů u notáře, obvykle smlouva o prodeji obchodního podílu (nebo úplatném převodu akcií) se podle přání prodávajícího podepisuje u notáře. Pak nový majitel odvolává starého jednatele a ustanoví nového.

Nový jednatel přebírá od starého jednatele kompletní dokumentaci, účetní doklady a všechny nástroje řízení společnosti v souladu se zákonnými požadavky, o čemž se sestavuje předávací protokol.

Při prodeji větších zadlužených firem mohou být, podle přání obou stran, rovněž sestaveny a podepsány oběma stranami následující jednotlivé přílohy k základní smlouvě:

  1. Přehled aktuálních závazků společnosti ke dni provedení transakce s jejich strukturalizací (závazky z obchodních vztahů, bankovní úvěry, státní instituce, dlouhodobé závazky)
  2. Přehled pohledávek ke dni provedení transakce
  3. Mimořádná účetní uzávěrka
  4. Strategický plán se závazky kupujícího společnost revitalizovat, včetně závazku o poskytnutí nezbytných finančních prostředků na postupnou stabilizaci firmy
  5. Protokol inventarizace a předání zboží na skladě, včetně jeho případného ocenění soudním znalcem nebo ověření předávacího protokolu notářem (podle požadavku prodávajícího)
  6. Jednotlivé předávací protokoly na nemovité objekty, drahé technologické a výrobní zařízení

Podle přání prodávajícího můžeme zajistit u notáře on-line zápis do obchodního rejstříku. V tomto případě vyjdete z kanceláře notáře s výpisem společnosti z obchodního rejstříku v ruce, v němž již budou provedeny změny – zapsání nového jednatele i 100% společníka (jediný akcionář).

Hledám řešení co se zadluženou firmou !

Zjistili jste, že zadlužení Vaší firmy stouplo natolik, že již nemá smysl do ni lít další peníze, čas a energii.

Právě přemýšlíte co dál. Hledáte řešení co se zadluženou firmou.
Najít dalšího investora ?
Zlikvidovat ?
Vyhlásit úpadek a jít do insolvence ?

Vaši firmu IHNED převezmeme.

Od našich klientů přebíráme společnosti v jakémkoliv stavu, a to do několika hodin od prvního kontaktu.
Naším hlavním cílem je pomoc podnikatelům od jejich starostí, na které již sami nestačí.

Vaši firmu převezmeme se všemi závazky a pohledávkami do 24 hodin !!!

Změna sídla a názvu firmy.

Pokud si to budete přát, můžeme změnit sídlo i název Vaší firmy. Ihned po zápisu do rejstříku, který provádíme většinou přímým zápisem, převezmeme datovou schránku společnosti a začínáme komunikovat s věřiteli.

Komunikace s věřiteli a úřady se nesmí přerušit ! To je často nejzásadnější a nejvíce opomíjená chyba !

Předávací protokol funkce jednatele.

Často se podceňuje i formální předání společnosti. My však spolu sestavíme podrobný předávací protokol předání funkce jednatele, ve kterém předáte svou funkci bez ohledu na fyzický stav co nejpodrobněji a nejúplněji.

Právě tento dokument bude zárukou Vaší ochrany jako odvolaného jednatele. Není dobré jej podcenit !

Vaši firmu odborně zlikvidujeme.

Po kompletním předání funkce jednatele, pokud se kvůli Vašim osobním vazbám na dodavatelské firmy a věřitele, nedohodneme jinak, a po valné hromadě a zápisu do o.r., rozhodne nový jednatel společnosti o zrušení firmy likvidací a jmenuje likvidátora.

Ten pak začne konat vše potřebné k likvidaci firmy.

Partneři.

*
+
*
*
*