Zavolejte nám

+420 704 420 177
+420 704 760 759

Threema

NSW83KV2
42AE2V29

Kontaktujte nás
Zanechejte nám svůj kontakt, ozveme se Vám zpět
Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Jméno
jak zlikvidovat společnost

Jak zlikvidovat společnost

autor: | Čvn 8, 2021 | Likvidace firem

Jak zlikvidovat společnost ?

Jak zlikvidovat společnost je dobré buď kvalitně a zodpovědně nastudovat, nebo se obrátit na odborníky.

Nastudování procesu likvidace ve všech jeho variacích by zabralo několik hodin. Často však dostáváme následující dotaz: jsem jediným vlastníkem společnosti s ručením omezeným, zároveň vykovávám funkci jednatele, firma nikomu nic nedluží a nyní bych jí chtěl zlikvidovat.

jak zlikvidovat společnost s.r.o.

Dvě varianty jak zlikvidovat společnost

Jak zlikvidovat společnost – za pomoci odborníka

Dostala se Vaše firma do tak velkých problémů, že již není možné dále pokračovat v podnikání ?

Chcete z jakéhokoli důvodu zlikvidovat společnost ?

 • Zrušení společnosti formou řízené likvidace firmy je seriózní a zákonný způsob ukončení veškerých aktivit společnosti.
 • Převezmeme Vaši společnost a sami ji dáme do likvidace.
 • Veškeré povinnosti učiníme dle platných právních předpisů a Vy se budete moci plně věnovat novému podnikání bez zátěží z minulosti.
 • Likvidace firmy je legální řešení problémů se zadluženou firmou.
 • Úřední martýrium spojené s řízenou likvidací firmy absolvujeme za Vás, odborně, diskrétně a s ohledem na minimalizaci klientských rizik, přičemž tento proces zabere v méně komplikovaných případech 6-8 měsíců.
jak zlikvidovat společnost

Jak zlikvidovat společnost – legálně, jednoduše a levně

Likvidace NOVÝM vlastníkem

Prodej společnosti za účelem jejího řízeného zlikvidování novým vlastníkem je skvělou a legální alternativou k většinou časově, procesně i finančně náročnějšímu ukončení činnosti firmy. Vyhnete se tím v budoucnu mnoha povinnostem, které by Vám jinak jako vlastníkovi firmy a jednateli zůstaly.

Prodej společnosti je proces více flexibilní, a hlavně výrazně snadnější a levnější než klasické ukončení činnosti firmy. Uskutečňuje se převodem podílů. Na nabyvatele tedy přechází jak majetek, tak i dluhy společnosti. Věřitelé se tak svých pohledávek mohou domáhat nadále vůči společnosti, likvidátorovi a osobám, které společnost koupily.

Je to nejpopulárnější, spolehlivý a rychlý způsob, díky kterému lze ušetřit čas, peníze a zbavit se starosti i odpovědnosti spojených s průběhem likvidačního řízení firmy.

Řízená likvidace firmy je tím nejrychlejším způsobem, jak legálně ukončit podnikání na zadlužené firmě. Zbaví Vás starostí a povinností.

Jak probíhají služby likvidátora ?

 • okamžitě přebereme veškerý dohled, veškeré starosti a povinnosti, které je třeba plnit v souvislosti s likvidačním
  procesem.
 • jmenujeme likvidátora (v případě zájmu poskytneme profesionálního likvidátora)
 • provedeme všechny změny v Obchodním rejstříku a Obchodním věstníku
 • zajistíme potřebné deregistrace a stanoviska orgánů státní správy
  s daňovými poradci můžeme likvidaci vyřídit komplexně i po daňové a účetní stránce vč. všech výkazů
 • zajistíme výmaz společnosti z Obchodního rejstříku
 • proces provádíme důkladně, diskrétně a s ohledem na minimalizaci klientských rizik

Jak zlikvidovat společnost s.r.o.

Likvidace vlastními silami.

Jak zlikvidovat společnost

Je třeba si uvědomit, že budete muset činnosti likvidace společnosti věnovat čas a peníze. Budete se muset starat o spolupráci se jmenovaným likvidátorem, budete mu muset být „k dispozici“, budete stále vedeni jako společník likvidované společnosti. To může mít vliv i na Vaše další podnikání. Budete hůře získávat bankovní úvěry, velmi pravděpodobně před svými obchodními partnery ztratíte část renomé …

(i když … v českém rybníčku se vlastně jedná o známku jisté, podle mne trošku zvrácené, prestiže.)

a budete i nadále svým způsobem zodpovědni za vše, čeho se Vaše firma „dopustila“ v minulosti.

A likvidací to zdaleka nekončí, ať Vám kdokoli namlouvá cokoli. Společnost jejímž jste společníkem nemusí mít dostatek prostředků z likvidační podstaty na to, aby uhradila své závazky.
V této chvíli přichází povinnost likvidátora vyhlásit úpadek a svěřit další činnost soudu, který rozhodne o insolvenci či konkurzu a Vaše společnost se společně s Vámi jako společníkem ocitne v situaci, kdy bude vedena v insolvenčním rejstříku.
To už bude mít přímý vliv na Vaši další podnikatelskou činnost

Celý proces jak zlikvidovat společnost se skládá z následujících kroků:

 • Navštívíte notáře, který s Vámi sepíše notářský zápis o vstupu firmy do likvidace a jmenování likvidátora.
 • Likvidátora si určíte sami, může jím být prakticky kdokoliv.
 • V obchodním věstníku (ov.ihned.cz) si objednáte zveřejnění výzvy k přihlášení pohledávek vůči společnosti, a to dvakrát za sebou s odstupem minimálně dvou týdnů se lhůtou na přihlášení 3 měsíce od druhého zveřejnění. (Toto platí i pro případ, že jste si 100% jisti, že firma nikomu nic nedluží, je to zkrátka povinná procedura).
 • Likvidátor požádá účetního firmy o zahajovací rozvahu a soupis jmění společnosti (ke dni vstupu do likvidace)
 • Pokud má firma nějaký majetek (auto, počítač, pohledávky, apod.), likvidátor je průběžně zpeněžuje, tj. prodává.
 • Po uplynutí lhůty tří měsíců od posledního zveřejnění výzvy k přihlášení pohledávek (bod 2) a po prodeji majetku firmy (bod 4) likvidátor sestaví končenou zprávu o průběhu likvidace, návrh na použití likvidačního zůstatku (tj. vyplacení hotovosti společníkovi) a účetní připraví konečnou účetní závěrku
 • Navštívíte notáře, kterému předáte: potvrzení o zveřejnění výzvy (bod 2), zahajovací rozvahu (bod 3), konečnou zprávu o průběhu likvidace, návrh na použití likvidačního zůstatku a konečnou účetní závěrku (vše bod 5).
 • Notář připraví schválení konečné zprávy a rozdělení zůstatku valnou hromadou a návrh na výmaz společnosti z OR.

Jak zlikvidovat společnost za pomoci odborníka

Partneři.

+
*
*
*

Převzetí zadlužené firmy

Likvidace společnosti sro

Likvidace společnosti sro

Likvidace společnosti sro Co je likvidace společnosti sroJak bude probíhat likvidace společnosti sro1 - Příprava likvidace společnosti sro2 - Valná hromada3 - Průběh likvidace4 - Ukončení likvidaceLikvidace společnosti sro – činnost likvidátoraKontaktujte nás...

Jak zlikvidovat firmu

Jak zlikvidovat firmu

Jak zlikvidovat firmu ? Jak zlikvidovat firmu může být někdy velmi důležitá otázka. Pro správný výběr způsobu likvidace firmy je důležité si uvědomit, jak tento proces může být časově náročný a finančně nákladný. Podle dostupných analýz je v České republice přibližně...

Likvidace společnosti

Likvidace společnosti

Likvidace společnosti Likvidace společnosti nabízí způsob, jak ukončit veškerá aktiva společnosti. Jedná se souhrn ekonomických a právních úkonů, které směřují k ukončení celého podnikání. Výsledkem je výmaz společnosti z obchodního rejstříku.Co je to vlastně...

Likvidace prodejem firmy

Likvidace prodejem firmy

Likvidace prodejem firmy Likvidace prodejem firmy. Likvidace nebo prodej firmy ? Nechce se vám již podnikat? Rádi byste si konečně užívali zaslouženého volna? Nebo nemáte svou firmu v rodině komu předat? Přemýšlíte, jak co nejjednodušeji své podnikání ukončit?Nebo se...